شماره خبر : ٥٣١٨٠٠ تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦ تعداد بازدید:1019
همایش وحدت اسلامی
همایش وحدت اسلامی به همت بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.

همایش وحدت اسلامی به مناسبت میلاد با برکت پیامبر اعظم(ص) و هفته ی وحدت به همت بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی دانشگاه برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام فرمانیان با بیان این که امروز جهان اسلام با چهار چالش از جمله: ورود فرهنگ غرب؛ حاکمان مستبر دیکتاتور و فاسد؛ فقر فرهنگی و اقتصادی؛ مسئله ی تکفیری ها روبروست، به بیان الزامات وحدت در جهان اسلام اشاره کردند.

ایشان در این مراسم با بیان این که دشمن سعی کرده است دغدغه ی ما را نسبت به یکدیگر کم کند و نگاه های ناسیونالیستی را به وجود آورد، افزودند: هدف ما باید این باشد که امت اسلامی به وجود آوریم، تمدن اسلامی به وجود آوریم و اگر بخواهیم به چنین جایی برسیم باید با یکدیگر مهربان باشیم و از سر دلسوزی با یکدیگر برخورد نماییم نه این که برای نابودی و حذف طرف مقابل تلاش کنیم.

دکتر فرمانیان بیان داشتند: اگر نگاه ما این چنینی و از سر دغدغه ی تمدن سازی باشد، می فهمیم چقدر وحدت اسلامی مهم است و این اختلافات جزئی را کنار می گذاشتیم. اگر رسول خدا(ص) امروز زنده بود چه می گفت: آیا می خواست که بشینیم درس بخوانیم و به فکر تمدن سازی باشیم و یا این که با یکدیگر دعوا کنیم.

ایشان در پایان افزودند: وحدت به معنای یکی شدن شیعه و سنی نیست، بلکه این است که هر یک دشمنی و عداوت را علیه برادر خود کنار بگذاردو برادرانه کنار یکدیگر زندگی کند.

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اخبار نهاداخبار دانشگاه

تازه ها

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه جامع هرمزگان می باشد