شماره خبر : ٥٣١٨٠٢ تاریخ انتشار خبر : يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩٦ تعداد بازدید:1020
میزگرد وحدت اسلامی برگزار گردید
میزگرد وحدت اسلامی به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و هفته ی وحدت برگزار گردید

میزگرد وحدت اسلامی به مناسبت میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و هفته ی وحدت به همت بسیج دانشجویی و معاونت فرهنگی برگزار گردید.

این مراسم با حضور حجت اسلام عبادی زاده (مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه هرمزگان) و شیخ قتالی(امام جمعه اهل سنت و جماعت بندرعباس) و شیخ جمالی و حجت الاسلام باوقار برگزار گردید.

در این مراسم دکتر عبادی زاده در پاسخ به این سوال که آیا وحدت بین شیعه و سنی تاکتیک و یا استراتژی است بیان داشتند: تاکتیک روشی ست که بر اساس زمان و شرایط تغییر می کند اما استراتژی امری ثابت است، وقتی قرآن کریم وحدت بین ادیان مختلف را بیان میکند، آیا می توانیم به این موضوع بپردازیم که وحدت بین مذاهب اسلامی واجب است و یا خیر، قطعا وحدت بین شیعه و سنی یک استراتژی ثابت و بر اساس مبانی است.

در ادامه شیخ قتالی با بیان اینکه یسره ی پیامبر اکرم(ص) بر پایه ی وحدت بوده است و همین وحدت منجر به موفقیت اسلام در برابر امپراتوری های روم و کسری بوده است، بر وحدت میان شیعه وسنی تاکید کردند.

شیخ جمالی نیز با اشاره به سه مشکل در جامعه ی اسلامی اعم از: جهل، فقر، استبداد، بیان داشتند: این سه مشکل با یکدیگر ارتباط دارند و باعث رشد یکدیگر می شوند، ایشان با اشاره به سهم اقتصاد در عقب ماندگی امت اسلامی تاکید کردند امت اسلامی با مبارزه با جهل خود باید در جهت تمدن سازی و وحدت قدم بردارد.

حجت الاسلام باوقار نیز با اشاره به آیه وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِيعًا، بیان داشتند: خداوند در قرآن برای امت خود یک راه حل بیشتر قرار نداده است و آن وحدت بر پایه ی کلمه الله است.

شیخ جمالی نیز در ادامه در پاسخ به این پرسش که فرق سنی و وهابیت در چیست، بیان داشتند، آمدن داعش حداقل این نتیجه را داشت که ما نشان بدهیم وهابی نیستیم و هیچ فرد سنی دست به تکفیر دیگران نمی زند.

در ادامه شیخ قتالی نیز بر این که مسئولین نیز باید بر مسئله ی وحدت توجه داشته باشند تاکید کردند.

در پایان نیز از سخنرانان و دست اندرکاران این برنامه تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

 

 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اخبار نهاداخبار دانشگاه

تازه ها

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه جامع هرمزگان می باشد