شماره خبر : ٥١٠٩١٧ تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ٢٥ آذر ١٣٩٥ تعداد بازدید:2779
همایش استانی وحدت اسلامی
همایش استانی وحدت اسلامی به مناسبت هفته ی وحدت برگزار گردید.

همایش استانی هفته ی وحدت اسلامی با حضور آیت الله نعیم آبادی، نماینده ی ولی فقیه در استان هرمزگان و شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه ی اهل سنت قشم و حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان، و با هم اندیشی شیخ محمد علی امینی و حجت الاسلام و المسلمین ابراهیمی و سید حسین توانا و حجت الاسلام والمسلمین دری به مناسبت هفته ی وحدت  به همت بسیج دانشجویی در سالن فرهنگ دانشگاه برگزار گردید.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین عبادی زاده با عرض خیر مقدم به حاضرین، در باره ی بزرگی پیامبر به احترام ائمه نسبت به نام و جایگاه پیامبر(ص) اشاره کردند و بیان داشتند: پیامبر اکرم آنچنان مورد ستایش است که امام علی(ع) می فرماید أنا عبد من عبيد محمد(ص)

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در ادامه سالروز تولد امام صادق(ع) به بنیان گذار نهضت علمی را گرامی داشتند و بیان جمله ای از مالک (امام فقه مالکی) مبنی بر "هیچ چشمى ندیده است و هیچ گوشى نشنیده است و به قلب هیچ بشرى ‏خطور نکرده است، مردى که با فضیلت‏تر از جعفر بن محمد باشد." افزودند: این عظمت میتواند نقطه ی اتکای امت اسلامی باشد و ما همه ریزه خوار آن امام صادق هستیم

در این مراسم آیت الله نعیم آبادی با توجه به شبهات پیرامون وحی به پیامبر بیان داشتند: اگر توانستید سه آیه مثل قرآن بیاورید آن وقت ادعا کنید قرآن ساخته خود پیامبر (ص)  بوده است.  ابزارش که الفبا باشد را در اختیار دارید چرا سوره ای مثل قرآن نمی سازید اگر ادعا میکنید قرآن ساخته ذهن پیامبر(ص) است.

شیخ عبدالرحیم خطیبی نیز با بیان ویژگی رحمانی اسلام افزود:چهره ای که امروز از مسلمانان نشان داده میشود چهره رحمانی پیامبر(ص) نیست. تنها با تقواست که ميتوان احساسات نفسانی را مغلوب کرد وعقلانیت را برانسان حاکم کرد.

در ادامه مراسم هم اندیشی شیخ امینی امام جمعه ی اهل سننت بندر لنگه بیان داشت: پایبندی واجرای اخلاق اسلامی ضامن وجود وحدت اسلامی ماندگار است. عدالت یعنی هرچیزی سرجای خودش باشد. عدالت یعنی سپردن هرچیزی به اهلش در غیر این صورت بد بینی به حاکمیت واختلاس و... را به بار می آورد. پیامبر(ص) برای تاکید برهمین مسئله بد بینی به حاکمیت است که می فرمایند باید عدالت در رفتار وکردار وعمل باشد. نموداین اخلاق در رفتار صحابه پیامبر(ص) به خوبی مشهود است.

حجت الاسلام ابراهیمی نیز با بیان اینکه اشتراکات بیشتر از اختلافات است و نباید اختلافات را به پای دین بگذاریم افزود:باوجود اختلافات باید بپذیریم مشترکات زیادی داریم.  برخورد فکری باید همراه با حسن معاشرت باشد. براساس مبانی دینی قائل به وحدت باشیم نه براساس منفعت سیاسی وتاکتیکی. عقاید ساختگی خودمان از مذاهب را گردن آنها نگذاریم. اختلافات فکری وعقیدتی باعث درگیری نشده برخورد نادرست پيروان مذاهب باعث درگیری شده است.

سید حسین توانا از علما اهل سنت نیز در این هم اندیشی بیان کردند: برای خدا همه باهم کنار هم جمع شویم همانطور که خدا در آيه واعتصموابحبل الله جمیعا ولاتفرقو می فرمایند،خدایی بودن درحزب وگروه و.... . کنارگذاشتن اختلافات جزئی در گذشته وقبول ضرورت وحدت درزمان حال. تحمل یکدیگر درموضوعات فکری وعقیدتی وبرخورد اخلاقی را باید ترویج کنیم

حجت السلام والمسلمین دری نیز در این مراسم بیان داشتند: نسبت به مذهب شناخت داشته باشیم تا قضاوت نادرست درمورد مذاهب نکنیم.  باید برخورد آگاهانه و به قصد یاد گیری نه محکوم کردن در مورد تاریخ داشته باشیمدر پایان از سخنرانان نیز تجلیل به عمل آمد


 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اخبار نهاداخبار دانشگاه

تازه ها

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه جامع هرمزگان می باشد