شماره خبر : ٥٤٢٨٧٢ تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ١١ مهر ١٣٩٧ تعداد بازدید:801
برگزاری نشست بررسی حقوق بین الملل در رساله حقوق امام سجاد (ع)
نشست تخصصی بررسی حقوق بین الملل در رساله حقوق امام سجاد (ع) با حضور دو اندیشمند خارجی در دانشگاه هرمزگان برگزار شد.

حجت الاسلام عبادی زاده، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان پیرامون در این نشست گفت: دکتر زینب عیسی، نویسنده و پژوهشگر برجسته لبنانی و شیخ فضیل الریال استاد دانشگاه فلسفه و عرفان از کشور الجزایر در این نشست آخرین مباحث حقوق بین الملل در رساله حقوق امام سجاد (ع) بررسی کردند.
حجت الاسلام عبادی زاده افزود: رساله دوجلدی دکتر زینب عیسی با موضوع حقوق بین الملل که برگرفته از رساله حقوق و صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) است فردا در کنگره امام سجاد (ع) رونمایی می‌شود.
دکتر زینب عیسی که مدیر جمعیت خیریه حضرت زینب (س) در بیروت است گفت: کتاب دیگری به نام «انسان حقیقی الامام علی ابن الحسین» درباره امام سجاد (ع) نوشته ام که در کشور عراق چاپ شده است.
وی افزود: امام سجاد (ع) در کشور لبنان بین مذاهب و ادیان مختلف شناخته شده است و نشست‌های علمی پژوهشی مختلفی پیرامون شخصیت وی برگزار می‌شود.
دکتر زینب عیسی همچنین از نظام جمهوری اسلامی ایران و امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلام‌ی و رهبر معظم انقلاب برای صیانت از رسالت محمدی اصیل و دین اسلام قدردانی کرد.
شیخ فضیل الریال نیز گفت: تجلی امام سجاد (ع) در صحیفه سجادیه است که در آن اخلاق، حقوق بین الملل، حقوق مجاهدین است که این کتاب را به یک گنجینه تبدیل کرده است.
وی افزود: باید اخلاق، سیاست، انسانیت و فرهنگ را در صحفیفه سجادیه جستجو کرد، زیرا این کتاب فراتر از قول بشر و به نوعی شبیه قرآن است.


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اخبار نهاداخبار دانشگاه

تازه ها

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه جامع هرمزگان می باشد